Olympic - Láska má bejt akorát (lyric video)

Ke stažení na Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/album/165885-souhvezdi-romantiku

Závěrečný díl nové olympické trilogie! Po „šílencích“ a „drsňácích“ přicházejí „romantici“, ale jak už to u Petra Jandy a spol. bývá, nic není dogma. Název by sváděl k převaze zamilovaných balad, ale ač tam stylově vydařené pomalé songy nesporně jsou, je to poslouchání velmi pestré.

Výhradní skladatel a sólový zpěvák Janda má pocit, že je to jeho nejsilnější písňová sestava za dlouhou řadu let - a nemýlí se. Tradičnímu letnímu komponování muziky se dostalo textů od A. Brichty, M. Černého, O. Fencla, V. Henycha, P. Chrastiny, E. Krečmara a K. Šípa, tři songy jsou čistě autorské. Olympic v ustálené aktuální sestavě vzorně hraje a sborově zpívá všechny kapelníkovy nápady, od balad s občasnou trochou pelyňku, viz Láska má bejt akorát, Asi to byl správnej flám nebo Láska je někdy černá, přes refrénovku Tak jdem hrát, retro boogie Bourák, rockový skoro šanson Lampión či „klimprovou“ Nám to neva až po krásný závěrečný výdech Nemám žádnej plán. Tam uslyšíte housle Pavla Šporcla, který – vedle violoncella Jiřího Bárty, foukací harmoniky Vladimíra Papeže a trumpety Laca Décziho – ve studiu doplnil sestavu Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl.

K pětapadesátinám se zvolna blížící Olympic nevykazuje škodlivou únavu materiálu. O další dvě dekády starší Janda si našel důvěryhodnou pozici rockera v letech, leč se stoprocentně zachovanou energií se ohlížejícího vpřed. Dostáváte nové písně s jasným kapelovým puncem, ale úspěšným vyhnutím se pouhé recyklaci. Obdivuhodné, potěšitelné.

Poslední díl „souhvězdné“ trilogie: 14 čerstvých olympických písní!